Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 2140303
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 270 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Talenty językowe

Artykuły

III Szkolny Dzień Języków Obcych

2016-09-26
Powiększ zdjęcie

               W poniedziałek, 26 września w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Języków Obcych. Ideą jego obchodów było propagowanie wśród uczniów znaczenia znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach. Mottem tego dnia był cytat: Znam języki obce - rozumiem świat”.

Czytaj więcej o: III Szkolny Dzień Języków Obcych

III Szkolny Dzień Języków Obcych

2016-09-21
Powiększ zdjęcie

               Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie klas VC i IIIC wraz z nauczycielami języków obcych - panią Katarzyną Błaszczak i panią Agnieszką Kubicką zapraszają na LOTERIĘ JĘZYKOWĄ, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 26 września podczas przerw śródlekcyjnych w godzinach 8:45 – 12:55.

Czytaj więcej o: III Szkolny Dzień Języków Obcych

From Malta with love

2016-07-23
Powiększ zdjęcie

Serdeczne pozdrowienia z obozu językowego na słonecznej Malcie
przesyłają dziewczyny z GM1 i pani Anna Pałdyna.

Uczymy się angielskiego, zwiedzamy piękne wyspy,
zażywamy kąpieli morskich i słonecznych.

We are having great holiday :)

Czytaj więcej o: From Malta with love

Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Francuskojęzycznych

2016-05-23
Powiększ zdjęcie

                23 maja odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Francuskojęzycznych. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka języka francuskiego - pani Agnieszka Kubicka.

 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Wiedzy o Francji i Krajach Francuskojęzycznych

Wizyta w Ambasadzie Francji

2016-05-21
Powiększ zdjęcie

                    Zakończeniem i podsumowaniem działań w ramach projektu edukacyjnego z języka francuskiego „La Francophonie” był wyjazd do Warszawy w dniu 21 maja 2016 roku. Uczennice klasy II d - Aleksandra Rosołowska, Maja Ostrowska i Weronika Pietrzak wraz z opiekunem projektu panią Agnieszką Kubicką, nauczycielką języka francuskiego, odwiedziły Ambasadę Francji w Warszawie.

 

Czytaj więcej o: Wizyta w Ambasadzie Francji

Nasze sukcesy

2016-05-13
Powiększ zdjęcie

             W piątek, 13 maja 2016 roku uczennica klasy Ib Ewelina Sadoch wzięła udział w IV Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej ,,FrankoFonia 2016”, który odbył się  pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawa. Festiwal organizowany był przez Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

 

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

2016-03-12
Powiększ zdjęcie

            Dnia 10 marca 2016 roku w GiLO w Mińsku Mazowieckim odbył się finał XII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej, do którego zakwalifikowały się (w kategorii: język francuski) Oliwia Godlewska – uczennica klasy IIIe (opiekun: Pani Katarzyna Trojanek) i Wiktoria Bielicka – uczennica klasy IIIc (opiekun: Pani Agnieszka Kubicka).

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy

Tydzień Międzykulturowy – II edycja

2015-12-16
Powiększ zdjęcie

           W bieżącym roku szkolnym miała miejsce już druga edycja Tygodnia  Międzykulturowego, jednego z cyklu zajęć promujących naukę języków obcych w naszym gimnazjum, a zorganizowanego we współpracy z Fundacją EBU. 

Czytaj więcej o: Tydzień Międzykulturowy – II edycja

Rendez-vous w Andersie – warsztaty z języka francuskiego

2015-11-04
Powiększ zdjęcie

                 Rozpoczęliśmy cykl warsztatów językowych z języka francuskiego w klasach językowych kl. IB oraz kl. IIB. Pierwsze spotkania odbyły się 4 listopada 2015 r. w klasie IB (2 godziny lekcyjne) i 12 listopada 2015 r. w klasie IIB (2 godziny lekcyjne). Kolejne zajęcia już wkrótce.

 

Czytaj więcej o: Rendez-vous w Andersie – warsztaty z języka francuskiego

Spotkanie z wolontariuszami Fundacji EBU

2015-10-27
Powiększ zdjęcie

              W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę Fundacją Rozwoju Międzykulturowego EBU. Dnia 27 października 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie z wolontariuszami z Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii, w którym brali udział wszyscy uczniowie klas I-III naszego gimnazjum.

Czytaj więcej o: Spotkanie z wolontariuszami Fundacji EBU

Warsztaty z języka angielskiego

2015-09-28
Powiększ zdjęcie

"EuroWeek - Szkoła Liderów 2015" w Międzygórzu

2015-09-11
Powiększ zdjęcie

Nasze sukcesy!

2015-09-02
Powiększ zdjęcie

DELF – zdobyliśmy 8 międzynarodowych certyfikatów z języka francuskiego!!!

           Dnia 13.06.2015 roku odbyły się pisemne i ustne egzaminy certyfikatowe z języka francuskiego DELF Junior, do których przystąpiło 8 uczniów z naszego gimnazjum (7 gimnazjalistów podchodziło do egzaminu na poziomie DELF Junior A1 i 1 – na poziomie DELF Junior A2) i wszyscy zdali, uzyskując międzynarodowe certyfikaty z języka francuskiego.

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy!

Rendez-vous w Andersie - warsztaty z języka francuskiego

2015-06-17
Powiększ zdjęcie

             W marcu 2015 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Międzykulturowego EBU z Mińska Mazowieckiego w ramach promocji w wspierania idei wolontariatu europejskiego (koordynator – pani Katarzyna Trojanek). W ramach nawiązanej współpracy odbyło się szereg warsztatów językowych z języka francuskiego dla uczniów z klasy językowej IB (w ramach realizacji programu innowacji pedagogicznej), które prowadzone były przez zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU (odbyło się 12 godzin warsztatów) oraz 2 godziny warsztatów otwartych dla uczniów pozostałych klas I-III w ramach zajęć koła języka francuskiego - „Rendez-vous w Andersie”.

Czytaj więcej o: Rendez-vous w Andersie - warsztaty z języka francuskiego

Tydzień Międzykulturowy

2015-05-27
Powiększ zdjęcie

Tydzień Międzykulturowy to kolejne wydarzenie promujące naukę języków obcych zorganizowane w naszym gimnazjum we współpracy z Fundacją EBU. 

 

Czytaj więcej o: Tydzień Międzykulturowy

Warsztaty języka angielskiego

2015-03-26
Powiększ zdjęcie

Nasze sukcesy

2015-03-12

            Dnia 12 marca 2015 roku w GiLO w Mińsku Mazowieckim odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej dla uczniów gimnazjów. Nasze gimnazjum (w kategorii: język francuski) reprezentowały Oliwia Godlewska - uczennica klasy IIe i Katarzyna Olko z klasy IIIb. Opiekunem dziewcząt była pani Katarzyna Trojanek - nauczyciel  języka francuskiego. Odnieśliśmy kolejny sukces! Kasia, ubiegłoroczna laureatka II miejsca, zajęła w tym roku I miejsce!

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy

„Le Noël en France”

2014-12-16
Powiększ zdjęcie

          Dnia 16.12.2014 r. w klasie językowej I b, w ramach wdrażania w tej klasie innowacji pedagogicznej z języka francuskiego ,,DELF Junior – międzynarodowy certyfikat językowy z języka francuskiego jako dobra inwestycja w przyszłość i przepustka do Europy i świata”, odbyły się warsztaty językowe z języka francuskiego nt. tradycji bożonarodzeniowych we Francji pt. „Le Noël en France”. Warsztaty poprowadziła wolontariuszka z Francji Elodie Asencio, współpracującą z Fundacją im. Roberta Schumana w ramach wolontariatu europejskiego (3 godziny lekcyjne).

Czytaj więcej o: „Le Noël en France”

Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts

2014-11-20
Powiększ zdjęcie

            Uczniowie klas językowych 1b i 2b pod opieką nauczycielek języków obcych Anny Pałdyny, Agnieszki Grabowskiej i Katarzyny Trojanek wzięli udział  w warsztatach językowych Scotland-Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts.

Czytaj więcej o: Ceilidh Dances, Bagpipes and Men in Kilts

Erasmus in schools

2014-11-13
Powiększ zdjęcie

W czwartek 13 listopada wszystkie klasy uczestniczyły w projekcie „Erasmus in schools”. Lekcje w języku angielskim prowadzone były przez studentów z Francji i Indii. Arun Prasath Subramanian i Antoine Noyek ora Theo Boisse opowiadali o swoich krajach. Uczniowie uczyli się również wybranych słówek, rozwiązywali quizy i zagadki, a także śpiewali piosenki.

Czytaj więcej o: Erasmus in schools

I Dzień Języków Obcych

2014-09-26
Powiększ zdjęcie

           W piątek, 26 września 2014 roku w naszej szkole odbył się I Dzień Języków Obcych. Ideą jego obchodów było propagowanie wśród uczniów znaczenia znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach. Mottem tego dnia był cytat: „Znam języki obce - rozumiem świat”.

Czytaj więcej o: I Dzień Języków Obcych

Nasze sukcesy

2014-03-28
Powiększ zdjęcie

Z przyjemnością informujemy,
że Tomek Osica piosenką "Et si tu n'existais pas" wyśpiewał sobie
I miejsce w I Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
dla Gimnazjalistów.

Fotografie z konkursu znajdują się w zakładce bocznej
- Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

2014-03-14
Powiększ zdjęcie

Miło nam poinformować, że Kasia Olko zajęła II miejsce w X Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej dla uczniów gimnazjów organizowanym przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej. Kasia recytowała w języku francuskim bajkę La Fontaine’a pt. „La cigale et la fourmi" oraz fragment prozy „Le Petit Prince”
Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Zdjęcie dzięki uprzejmości pracowników GiLO
http://www.piekna.edu.pl/galeria/20132014/x-powiatowy-konkurs-poezji-i-prozy-obcojezycznej-13.03.2014

Czytaj więcej o: Nasze sukcesy

"EuroWeek - Szkoła Liderów 2013" w Długopolu Zdrój

2012-10-05
Powiększ zdjęcie

Gimnazjalna Eurowizja

2011-10-14
Powiększ zdjęcie

Warsztaty języka angielskiego

2011-01-25
Powiększ zdjęcie

Warsztaty językowe TEENAGE ENGLISH

2012-03-08
Powiększ zdjęcie