Poniedziałek, 2017-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty
Jesteś tutaj: Start / Projekty / Szkoła z Klasą

Szkoła z Klasą

Do akcji społecznej „Szkoła z Klasą" nasze gimnazjum włączyło się w 2002 roku. Jej zadaniem było wprowadzenie w polskich szkołach nowego sposobu myślenia o oświacie, promowanie zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływanie na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym.

Program przygotowała „Gazeta Wyborcza", fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz portal Gazeta.pl. Program finansowany był przez Fundację Agory i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Program "Szkoły z klasą" opierał się na sześciu zasadach mądrej szkoły, przyjaznej uczniom, nauczycielom i rodzicom:

1. szkoła dobrze uczy każdego ucznia,

2. szkoła ocenia sprawiedliwie,

3. szkoła uczy myśleć i rozumieć świat,

4. szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości,

5. szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat,

6. szkoła przygotowuje do przyszłości.

Do każdej zasady realizowaliśmy wybrane przez nas zadania. Sprawozdania z ich przebiegu zamieszczaliśmy w specjalnie utworzonej stronie internetowej na portalu Gazeta.pl. Znalazła się tam również nasza wizytówka.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli  nasze gimnazjum w roku 2003 otrzymało tytuł „Szkoły z klasą".