Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Maz.
tel. 25 758 21 22

Statystyki

  • Odwiedziny: 2117198
  • Do końca roku: 136 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Kalendarium

Piątek, 2018-08-17

Imieniny: Anity, Elizy
Jesteś tutaj: Start / Projekty / Uczniowie z Klasą

Uczniowie z Klasą

 

 

 

            Organizatorami programu UCZEŃ Z KLASĄ były następujące organizacje: Centrum Edukacji Obywatelskiej , Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Fundacja Agory. Z naszego gimnazjum  do programu  przystąpiły cztery uczennice klasy IIb. Szkolnym koordynatorem była pani Anna Muszalska a opiekunem projektu pani Marzena Sabak. Zadaniem uczniów było wykonanie według własnego pomysłu projektu edukacyjnego w jednej z podanych przez organizatorów kategorii:

1. Badam  świat (projekty naukowe),

2. Jestem twórcą (projekty artystyczne),

3. Pomagam innym (projekty społeczne).

 

          Całą dokumentację, wszystkie materiały, relacje i zdjęcia uczniowie musieli opublikować na  udostępnionej im przez organizatorów stronie internetowej. Każda grupa miała swój login, dzięki któremu uzyskała odpowiednie uprawnienia. Grupy zgłaszały na stronie WWW pomysł i określały ramy czasowe projektu oraz harmonogram. Końcowym efektem miała być publiczna prezentacja rezultatów. Nawet jeśli nie udało się osiągnąć planowanego efektu, to trzeba było przedstawić jakąś mniejszą całość. Prezentacją mogła być gazetka szkolna, wieczór poezji, przedstawienie, audycja nadana przez szkolny radiowęzeł - w zależności od pomysłów uczniów i możliwości szkoły. Wszystkie prezentacje zostały opisane na stronie WWW, a inni uczniowie w Polsce mogli te działania śledzić, komentować i w przyszłości może zdecydować się na podobną pracę. 

           Uczennice naszej szkoły wybrały projekt z grupy - Badam Świat. Tytuł wykonanego przez nie projektu  „Dobre i złe strony naszego parku". Termin realizacji projektu grudzień 2007 - czerwiec 2008.

 

Celem projektu było: 
* poznanie historii parku i pałacu,
* poznanie stanowiska władz miejskich wobec modernizacji  parku,
* przedstawienie obrazu naszego parku, szaty roślinnej i życia zwierząt,
* zbadanie stanu czystości wody w rzece Srebrnej, przepływ3ajacej przez park. 

           Sprawozdania z wykonanych działań umieszczały na blogu, działaniem końcowym była prezentacja na forum klasy.  Każda z uczennic otrzymała tytuł UCZNIA Z KLASĄ. 

 

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie