Poniedziałek, 2018-01-22

Imieniny: Dominiki, Mateusza

Święto siatkówki w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku Mazowieckim

18 lutego 2016 r. Siatkarski Ośrodek Szkolny z Gimnazprzy ulicy Kopernika zorganizował Dzień Akademii S.O.S. Mińsk Mazowiecki. Celem spotkania, przygotowanego przez trenerów S.O.S. – pana Michała Bogusza i pana Marcina Szulca, było promowanie siatkówki jako formy spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie dziewcząt ze szkół podstawowych do podjęcia treningu sportowego w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym.

O godz. 9.00 wydarzenie rozpoczęła wicedyrektor GM nr 1 Iwona Dróżdż, witając przedstawicieli szkół wchodzących w skład Akademii S.O.S., czyli SP nr 1,SP nr 2, SP nr 5 i SP nr 6 z Mińska Mazowieckiego oraz gościa specjalnego - Marcina Prusa, mistrza polskiej siatkówki. Następnie głos zabrał Ambasador mińskiej Akademii S.O.S. Adam Cichoń, przedstawiając historię siatkówki w naszym mieście.

Głównym punktem programu było spotkanie z Ambasadorem projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej - Marcinem Prusem. Zebrana publiczność z zainteresowaniem słuchała słów mistrza, który mówił m.in. o tym, jak ważna w życiu dziecka jest aktywność fizyczna. Pokazywane przez zawodowego siatkarza medale z międzynarodowych zawodów niesamowicie działały na wyobraźnię młodych siatkarek. Oczywiście nie zabrakło czasu na autografy i wspólne zdjęcia z mistrzem.

Ostatnim punktem programu był Turniej Akademii S.O.S. o Puchar Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 dziewcząt ze szkół podstawowych z terenu miasta. Rozgrzewkę przedmeczową przeprowadził wraz z zawodniczkami pan Marcin Prus. Role sędziów pełniły dziewczęta z klasy sportowej GM1. Turniej odbywał się w miłej i sportowej atmosferze, a każdy mecz, bez względu na wynik, kończył się podaniem rąk pod siatką. Po rozegraniu wszystkich spotkań puchar za zwycięstwo z rąk Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego otrzymały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6. Każda uczestniczka zawodów dostała pamiątkową koszulkę, zaś trzy najlepsze drużyny dodatkowo nagrodzono medalami. Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Jakubowicz z SP 6.

Obchody święta siatkówki w Mińsku Mazowieckim zakończyły się wspólnym zdjęciem oraz zachęceniem dziewcząt z klas szóstych do podjęcia treningu siatkarskiego w klasach sportowych w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Dodatkowa relacja z wydarzenia tutaj