Poniedziałek, 2018-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Trening z mistrzem

2 marca 2015 roku w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Marcinem Prusem -  reprezentantem Polski w piłce siatkowej juniorów i seniorów, który jest ambasadorem Akademii S.O.S. z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Trening z Mistrzem…

Celem zorganizowanej sportowej imprezy było zachęcenie młodych ludzi do uprawiania sportu, w szczególności piłki siatkowej oraz promowanie Akademii Siatkówki S.O.S., która w lutym została powołana przy GM1.

Honorowy gość opowiadał o swojej karierze sportowej, zachęcając dzieci do rozpoczęcia przygody z siatkówką od najmłodszych lat, zaprezentował medale, jakie zdobył podczas  Mistrzostw Świata i Europy, a następnie cierpliwie odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczniów. Kolejnym ważnym punktem spotkania był trening prowadzony przez Mistrza. W zajęciach uczestniczyły uczennice ze szkół podstawowych reprezentujące mińską Akademię Siatkówki S.O.S.

Dziś każdy mógł otrzymać autograf Mistrza, zrobić z nim zdjęcie i uścisnąć dłoń.

Fantastycznej zabawie przyglądali się koordynatorzy grup żeńskich S.O.S. reprezentujący Polski Związek Piłki Siatkowej - pan Krzysztof Felczak i pan Robert Kupisz, przedstawiciele Urzędu Miasta – pani Diana Rokicka i pan Andrzej Ryszawa, dyrektor MOSiR-u – pan Robert Smuga oraz nauczyciele i trenerzy mińskiej Akademii Siatkówki S.O.S.